Örnek Resim
17 Nisan 2019

19 Mayıs Gençlik Merkezimizden bez torba seferberliği

19 Mayıs Gençlik Merkezimizden bez torba seferberliği

19 Mayıs Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından “Doğayı Sev, Doğayı Koru” sloganıyla başlatılan kampanyada, gönüllü gençlerle pazarda bez torba  dağıtımı yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, çevre bilincini artırmak, geri dönüşüme destek vermek ve naylon poşet kullanımının azaltılmasına katkıda bulunmak için kolları sıvadı.  İlk olarak Ankara Batıkent’te bulunan Gençlik Merkezinde başlatılan kampanyaya,19 Mayıs Gençlik Merkezi olarak KYK ‘lı19 Mayıslı  gönüllü gençler ve Gençlik Merkezi Müdürü Selahattin İmamoğlu ‘da katıldı.

 

 

 

19 Mayıs Gençlik Merkezi Müdürü Selahattin İMAMOGLU “ Hem ekonomimize, hem doğamıza, hem de sağlığımıza katkı sağlamak için bu projeye destek vermek ve çevremizde yaşayan tüm vatandaşlarımızı da bu konuda duyarlı olmaları için bilinçlendirmek en temel görevimiz. Çevreye farklı alanlarda verdiğimiz diğer zararları da düşünürsek bu uygulamanın çok anlamlı olduğunu düşünüyorum.. Yaşamımızı sağlıklı bir şekilde sürdürebilmek için temiz bir çevreye ihtiyacımız var. Gençlik Merkezleri olarak da ‘Geri Dönüşüm’, ‘Sıfır Atık Projesi’ gibi birçok çevreci projemiz de bulunuyor.” diye konuştu.

Semt pazarlarını gezerek vatandaşlara bez torba dağıtımını yapan gönüllü gençler ise bu tür sosyal sorumluluk ve farkındalık projelerinin içerisinde yer almaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.

 

 

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ